Stanice pařížského metra Gare D´Austerlitz

 

Gare d’Austerlitz je jedna z šesti nejdůležitějších stanic pařížského metra. V současné době je tato stanice, postavená v polovině 19. století, využívaná méně než ostatních šest. To se ale změní v roce 2020, kdy poprvé z Gare d’Austerlitz vyrazí rychlovlak TGV, pro který se nyní buduje nové 4 kolejové spojení. V rámci nové výstavby byl také navržen a instalován nový zvukový systém s reproduktory Fohhn Linea AL.

Celkem bylo instalováno jedenáct reproduktorů AL-150 - štíhlých, 1,5 metru vysokých ozvučnic v elegantním bílém provedení. Těchto jedenáct reprosystémů postačí ke kvalitnímu ozvučení čekárny a prostoru nástupiště. Kvůli přizpůsobení ostatní technologii používají AL-150 100 V transformátory (2x 60 W/100 V).

Od své instalace jsou AL-150 centrem pozornosti díky špičkové srozumitelnosti hlášení. Vertikální úhel vyzařování zvuku je pouhých 15°, což výrazně omezuje odrazy od podlahy a stropu haly a zároveň také minimalizuje dozvuk. Horizontální úhel vyzařování je ale celých 140° - díky tomu je dokonale pokryta celá dálka nástupiště. Výsledkem je perfektní srozumitelnost hlášení, což oceňují jak cestující, tak zaměstnanci.

 

Zpět na přehled referencí