Veletrh Prolight&Sound / MusikMesse 2016

07. 04. 2016

Jak jsme informovali, veletrh se letos poprvé (a doufejme že naposled) konal ve dvou termínech - 5.-8.4.2016 (Prolight&Sound) a 7.-10.4.2016 (MusikMesse). Kromě mírného zmatku (např. výrobci mikrofonů byli ve dvou různých halách) bylo naštěstí na co koukat.

Na společném stánku Sennheiser-Neumann byly k vidění 2 zcela nové výrobky - digitální verze mikrofonu MK 4 s možností přímého zapojení do počítače (konektory micro-USB i Lighting pro Apple) a reportážní mikrofon Handheld Digital, opět pro obě platformy. Mikrofony používají vysoce kvalitní AD převodník americké fimy Apogee. V poslechové místnosti  byly umístěné studiové monitory i subwoofery Neumann, zapojené v systému Sennheiser AMBEO 3D. Ve stejné místnosti si mohli návštěvníci (na pořadník) poslechnout nejlepší sluchátka na světě - Sennheiser HE 1 (Orpheus). No volně přístupných počítačích běžela nová aplikace pro řízení bezdrátových mikrofonů ew D1. Aplikace je ke stažení ve verzi pro Android i iOS.
Na stánku König&Meyer měla čestné místo zlatá varianta mikrofonního stojanu 210/2, který má letos již 50. výročí. Zajímavou inovací byl adaptér pro umístění reproduktorových stojanů na nerovnou plochu 21445, například na schodiště a vylepšený nástavec pro další patro klávesových stojanů, doplněný o robustní polici na menší klávesy nebo NTB. Yamaha předvedla kompletní nabídku mixážních pultů pro menší kapely i obrovské stage i nové studiové monitory. Německý Fohhn představil novou řadu plně digitálních reproduktorů LX v nejrůznějších barevných variantách.
Až na počasí během prvního dne se veletrh vydařil a amatéři i profesionálové si přišli na své.

-->